Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24. Dönem Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcıları Kura Töreni'ne katılarak konuşma yaptı
Erdoğan, '2002'den bu yana demokrasi standartlarını yükseltmek için reform irademizi daima canlı Tuttuk' Dedi.

Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten gerginliği düşürecek mesaj: Türkiye ile bir silahlanma yarışına girme niyetim hiç yok
Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Türkiye ile silahlanma yarışı niyetinde olmadığını kaydetti. Türkiye ile iş birliği yapılabileceğini belirten Miçotakis, 'Bazı konularda karşılıklı geri adım atılmasını gerektiren anlaşmalar yapılabilir.' dedi.

Galatasaray, marka haklarını korumak için hukuki mücadele başlattı
Galatasaray Kulübü, mağazacılık sektöründe Galatasaray patentli ürünlerin suistimalini önlemek ve markasını korumak için çalışmalar yapacak.

Kongo Turizm Bakanı Matondo: "Türkiye ile ilişkilerimiz gelişecek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözü var"
Kongo Demokratik Cumhuriyeti Turizm Bakanı Modero Nsimba Matondo, Türkiye'nin kendine özgün bir model oluşturduğunu belirterek, 'TİKA buna bir örnek. Türkiye ile ilişkilerimiz gelişecek ve buna dair Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözü var' dedi.

BAKAN GÜL: YEGANE İDEOLOJİNİZ ADALET, ADLİYELERİNİZİN KAPISI ADALETİN KAPISI OLSUN
YEGANE İDEOLOJİNİZ ADALET, ADLİYELERİNİZİN KAPISI ADALETİN KAPISI OLSUN Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde milletin kazandığı hukuk ve demokrasi mücadelesinin, bugün hakim-savcılara onurlu, bağımsız, tarafsız bir mesleki ortamı sağlamış durumda...

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: BURADAKİ HER BİR KARDEŞİMİN ŞEHİT MEHMET SELİM KİRAZ'DAN ALDIĞI ADALET SANCAĞINI ÇOK DAHA YUKARILARA TAŞIMAK İÇİN GAYRET...
BURADAKİ HER BİR KARDEŞİMİN ŞEHİT MEHMET SELİM KİRAZ'DAN ALDIĞI ADALET SANCAĞINI ÇOK DAHA YUKARILARA TAŞIMAK İÇİN GAYRET GÖSTERECEĞİNE İNANIYORUM Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, adaletin mülkün temeli olduğu kadar sosyal barışın, refahın, istikrarın, kalkınma ve büyümenin de lokomotifi...

"Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda" programı Karabük buluşmasıyla devam etti
AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığınca hayata geçirilen 'Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda' projesi kapsamında Karabük'te program düzenlendi.

TEKNOFEST'te en çevreci projeler ödüllendirildi
TEKNOFEST'in ana paydaşlarından Sanko Holding'in yürütücülüğünü üstlendiği 'Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması'nda 'Lise' ve 'Üniversite ve Üstü' kategorilerinde dereceye giren takımlar ödüllendirildi.

RTEÜ Sağlık ve Fen Bilimleri Alanında Dünyanın En İyileri Arasında
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ), dünya üniversitelerinin uluslararası boyutta verdiği başarı mücadelesinde basamakları hızla tırmanmaya devam ediyor.

DİYARBAKIR - Diyarbakırlı üniversite öğrencilerine belediyeden 750'şer lira destek
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, merkez ve ilçelerde bu yıl üniversiteye ilk defa yerleşen ve kaydını yaptıran Diyarbakırlı gençlere 750'şer lira katkı verileceğini duyurdu.

Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yakında her ilde sulh komisyonlarını devreye alıyoruz
Bir son dakika haberine göre CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, 'Vatandaşımızın kamu ile uyuşmazlıklarında mahkeme mahkeme dolaşmadan; dilekçeler, başvurular, dosyalar arasında vakit kaybetmeden hakkına kavuşmasını istiyoruz.

BILIM KURULU UYESI PROF. DR. OZTURK ASIYLA ONLENEBILIR OLUMLERDE ONEMLI BIR ARTIS VAR
BİLİM Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk, aşı karşıtlığının eskiden beri varlığını sürdürdüğünü belirterek, Bugün aşı karşıtlığı nedeniyle neredeyse her ülkede aşıyla önlenebilir ölümlerde önemli bir artış var dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24. Dönem Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcıları Kura Töreni'nde konuştu: (2)
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yakında her ilde sulh komisyonlarını devreye alacaklarını belirterek, yargının iş yükünü azaltan bir çözüm yolunun daha hukuk sistemine kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

Son dakika: "Şu Çılgın Türkler"i Türk edebiyatına kazandıran: Turgut Özakman
Son dakika haber... Türk edebiyatına ve tiyatrosuna onlarca eser miras bırakan yazar ve avukat Turgut Özakman'ın vefatının üzerinden 8 yıl geçti.

Adalet Bakanı Gül, 24. Dönem Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcıları Kura Töreni'nde konuştu Açıklaması
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, aklı, vicdanı ve adaleti yok sayan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), bu ülkeye ödettiği bedeli asla unutmadıklarını belirterek, 'Devletin ve yargının bu virüsten temizlenmesi yolunda ne büyük mesafe almış olursak olalım, dikkat ve ihtiyatı elden bırakmadan...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Yakında her ilde sulh komisyonlarını devreye alıyoruz"
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Yakında her ilde sulh komisyonlarını devreye alıyoruz' -'Adalet, mülkün temeli olduğu kadar sosyal barışın, refahın, istikrarın, kalkınma ve büyümenin de lokomotifidir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Yakında her ilde sulh komisyonlarını devreye alıyoruz.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Yakında her ilde sulh komisyonlarını devreye alıyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yargının iş yükünü azaltacak yeniliği duyurdu: Her ile sulh komisyonu kurulacak
24. Dönem Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcıları Kura Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Yakında her ilde sulh komisyonlarını devreye alıyoruz. Böylece yargının iş yükünü düşüren alternatif bir hukuk sitemi hedefliyoruz.' ifadelerini kullandı.

Bahar Candan kimdir? Bahar Candan kaç yaşında, aslen nerelidir? Bahar Candan instagram adresi nedir?
Bahar Candan son dönemde en çok araştırılan konular arasında yer almaktadır. Yaptığı paylaşımlar, açıklamalar ve magazin haberleri ile gündeme gelen Bahar Candan kimdir? Bahar Candan kaç yaşında, aslen nerelidir? Bahar Candan instagram adresi nedir?

AK Parti'li Bostancı: Onlar da 'Seçim 2023'te' diyecek
AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, erken seçim tartışmalarıyla ilgili, '2020'de seçim bekliyorlardı, 2021'de geçtiğimiz aylarda seçim bekliyorlardı.

Haksız yere işten çıkarıldığını öne süren 4 işçi CHP Genel Merkezi önünde basın açıklaması yaptı
Şişli Belediyesinde haksız yere işten çıkarıldığını iddia eden ve tepki amacıyla Ankara'ya yürüyüş başlatan 4 işçi, yürüyüşlerini tamamladı.

"Cesurun bakışı korkağın kılıcından keskindir yeğen!" Tuncel Kurtiz'siz 8 yıl
Aynı zamanda aforizmalarıyla tanınan Tuncel Kurtiz'in sözleri sosyal medya platformlarında paylaşıyor.

Sivas Eğitim-Bir-Sen kentte bir okul müdürünün darbedilmesini kınadı
Eğitim-Bir-Sen Sivas Şube Başkanı Halil İbrahim Temiz, kentte bir okulun müdürünün, okul bahçesine araç park edilmesi meselesi yüzünden çıkan kavgada darbedilmesini kınadı.

11 maddelik deklarasyon yayınlayan HDP, ittifak için şartlarını tek tek sıraladı
HDP, 'Barışa Çağrı' adını verilen 11 maddelik bir deklarasyon metni yayınladı. Yayınlanan metinle ilgili bir değerlendirmede bulunan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, 'Demokrasi İttifakı'nı işaret ederek 'Bunun dışında herhangi bir ittifak içinde yer alma arayışımızın olmadığını açıklıkla vurguluyoruz' dedi.

Dini duyguları istismar eden ve cinsel saldırıda bulunan sahte alternatif tıp uzmanının yargılanmasına başlandı
Kendisini alternatif tıp uzmanı olarak tanıtıp bir ailenin dini inancını sömürdüğü ve kızlarına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla hakkında 'zincirleme olarak sarkıntılık suretiyle cinsel saldırı' ve 'dini inanç ve duygularının istismarı suretiyle dolandırıcılık' suçlarından 66 yıl 3 aya...

Anasayfa | Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi
ÜniversitemizTekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, birçok alanda sunduğu imkanlar ile Üniversitemizi tercih eden ve edecek olan öğrenci ve velilerimize dinamik bir Üniversite hayatı sunmaktadır.

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov, Türk Konseyi olağanüstü toplantısının açılışında konuştu Açıklaması
Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, Azerbaycan'ın 44 günlük mücadele sonucunda Karabağ'daki işgali sonlandırdığını belirterek, 'Azerbaycan halkı, ordusu ve baş komutanın 44 gün boyunca savaş alanındaki birliği, Azerbaycan topraklarındaki işgalde, statükoya güvenmenin başarı...

RTEÜ Sağlık ve Fen Bilimleri Alanında Dünyanın En İyileri Arasında
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ), dünya üniversitelerinin uluslararası boyutta verdiği başarı mücadelesinde basamakları hızla tırmanmaya devam ediyor.

Başında mermi ile yaşayan yaşlı adam, 43 yıl sonra gazilik unvanına kavuştu
Suriye sınırında 1978 yılında kaçakçılarla girdiği çatışmada ağır yaralanan ve tedavisinin ardından taburcu olup terhis edilen Trabzonlu er Mustafa Tiryaki, girişimlerine rağmen gazi sayılmadı. 5 yıl önce baş ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede başında mermi olduğu ortaya çıkan ve hukuk mücadelesini kazanan Tiryaki'ye 43 yıl sonra gazilik unvanı ve madalyası verildi. Tiryaki, 'Yüzümde gururla taşıdığım izlerim ve kafamdaki mermi ile bu onura nail oldum, gözüm açık gitmez' dedi.

Ruhsatsız av tüfekleri için de hapis cezası getirilmeli
28 Eylül'ün Bireysel Silahsızlanma Günü olarak kabul edilmesi için Umut Vakfı her yıl bu tarihte çeşitli etkinlikler düzenliyor.